loading

در حال خواندن اطلاعات...

  • مهره های رج شونده ( نخ کردن مهره ها )
  • مهره های رج شونده ( نخ کردن مهره ها )
  • مهره های رج شونده ( نخ کردن مهره ها )

مهره های رج شونده ( نخ کردن مهره ها )

★★★★★

امتیاز: 5 از 5 از 2 کاربر

ناموجود
قیمت نهایی: 25,000 تومان 0%

این بازی آماده ارسال می باشد.


اغلب با هم خریداری شده اند:
+
+
قیمت کل: 178000 تومان
مشخصات محصول
رده سنی:3 تا 4 سال
4 تا 5 سال
5 تا 6 سال
6 تا 7 سال
جنس محصول:مقوای ضخیم و چند لایه
پلاستیک فشرده و چند لایه
اهداف آموزشی:تقویت هوش
افزایش تمرکز و توجه
افزایش خلاقیت
تقویت انگشتان دست و دست ورزی
هماهنگی چشم و دست
تقویت حافظه و هوش دیداری
افزایش اعتماد به نفس کودک
آموزش نظم و ترتیب
تحریک حس کنجکاوی
آموزش مهارت های ظریف

مهره های رج شونده (نخ کردن مهره ها) ، یک اسباب بازی جذاب و بسیار سرگرم کننده با اهداف آموزشی کاملا موثر برای کودکان است. این اسباب بازی که در سنین 3 سالگی تا پیش دبستانی کاربرد دارد شامل :
مهره های رنگی با شکل های هندسی و 3 بعدی مکعب ، هرم و استوانه در اندازه ها و سایزهای مختلف و همچنین 40 کارت الگو ( جهت نخ کردن مهره ها از روی آن ) توسط کودک و 5 رشته نخ رنگی است.

روش بازی:
در ابتدا کودک دوست دارد با شکل ظاهری اسباب بازی آشنا شود و فقط با مهره ها بازی کند. ممکن است آن ها را کنار هم قرار دهد و یا روی هم بچیند. شما می توانید از این اشتیاق و کنجکاوی کودک استفاده کرده و بازیش را هدف دار کنید.
در مورد کودکان کوچک تر، شما می توانید از یک یا دو نخ رنگی استفاده کنید و از مهره ها با اندازه های بزرگتر استفاده کرده و شروع به نخ کردن مهر ه ها کنید (منظور اینه که نخ را از درون مهر ها عبور دهید). فقط باید دقت کنید که این کار به آرامی انجام شود تا کودک به طور دقیق بتواند ببیند و همینطور که در حال نخ کردن هستید با کودک صحبت کنید. مثلا بگید : یه امتحان کن ببین تو می تونی نخ رو از مهره ها رد کنی؟. اگرچه ممکن است در ابتدا کودک با دست های لرزان و یا ناشیانه شروع به اینکار کند ، ولی باید مداوم او را تشویق کنید تا به یک موفقیت نسبی برسه. این جمله را هیچوقت فراموش نکنید تشویق کردن کودک به انجام کاری، موثرترین راه برای درست انجام دادن آن کار توسط کودک است.

حالا قدم بعدی:
بعد از چند روز بازی کردن کودک و نخ کردن مهره ها حالا می توانید از کارت های الگو استفاده کنید. به این ترتیب که چند کارت که ترجیحا هم شکل و هم اندازه باشد را کنار هم چیده (به عکس شماره 2 نگاه کنید.) و یک الگو را ایجاد می کنید و بعد از کودک می خواهید مهره ها را بر اساس الگوی چیده شده پیدا کند و مهره ها را روی کارت های خودش بگذارد. در کل این مراحلی که گفتیم شما باید با کودک حرف بزنید و در مورد رنگ، شکل و اندازه مهره ها با او صحبت کنید.
این مرحله را تا چند روز ادامه می دهیم.

حالا قدم آخر:
مانند مرحله قبل با استفاده از کارت ها ی مختلف یک الگو می سازید با این تفاوت که این الگو از مهره های کوچکتر تشکیل شده است. در هر مرحله مفاهیم کوچکی، بزرگی و مقایسه ای را با کودکان 4،5 و 6 ساله تمرین کنید . البته آموزش رنگ به کودک یادتان نرود. در واقع شما رنگ های محتلف را نیز می توانید در هر مرحله از بازی به کودک آموزش داده شود.

کودک 4 سال به بالا از هماهنگی چشم ودست بهتری برخوردار هستند و قادرند تا مهره ها را به دلخواه از نخ ها رد کند و به شکل مار، تسبیح و دایره ی بسته در آورند و یا آنها را موازات هم قرار دهند. اگر بخواهید می توانید بدون الگو پیش بروید مثلا به کودک بگویید: تمام شکل های آبیو از نخ آبی رد کن. یا تمام شکل های قرمز، سبز و نارنجی را در یک ردیف روی هم قرار بده و یک ستون بساز.

از کودکان 5 و 6 ساله می توانید بخواهید مطابق الگوی کلامی شما پیش بروند و طرح جدید بسازند. مثلا بگویید: اول 3 مهره ی سبز و بعد سه مهره ی قرمز و بعد سه مهره ی آبی را کنار هم بذار و بعد نخ کن.

در پایان هم توصیه می کنم کودک را آزاد بگذارید تا بتواند به دلخواه خودش مهره ها را نخ کند و شکل مورد علاقه اش مانند دستبند یا گردنبد و ... بسازد و به گردن یا دست خود یا دوستش بندازد. این آزادی باعث می شود کودک تغییر حالت #ردیفی و خطی شکل ها و رنگ ها را حس کند.

یکی از کارهای خلاقانه ای که شما می توانید انجام بدهید اینه که کارهای درست شده کودک خود را در تابلو و یا دیوار آویزون کنید و در معرض دید دیگران بذارید تا کودک بدین شکل تشویق شود و لذت فعالیت خود را حس کند.

باز هم در آخر تاکید می کنم که تشویق کودک یادتان نرود.

  • با نوشتن نظرات خود، ما را در خدمت رسانی بهتر یاری کنید.

    نظر خود را بنویسید: